Çalışma Alanlarımız

Kentsel Dönüşüm Danışmanlık Hizmetleri

Pelen Mühendislik ailesi olarak mevcut eski binanızın; deprem riski altında güvenli olmaması, asansörsüz olması, mevcut yangın ve erişebilirlik yönetmeliklerini sağlamaması, mantolamasız olması ve altyapı sorunlarının olması gibi sebeplerden yenilenmesi gerektiğini düşünüyorsanız. 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında eski binanızın yıkılarak yeniden yapılıp, yeni dairenizin anahtarını teslim alana kadar bütün teknik, hukuki ve uygulama işlemlerinizde yanınızdayız. 

Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek… Randevunuz oluşturulduktan sonra tüm ayrıntıları ile binanızın mevcut risk tespiti, yıkım süreci, hukuki süreçler, yeni müteahhitlik sözleşmesinin hazırlanması, Partner şirketlerimizden size uygun olan tekliflerin toparlanması, yeni gerçekçi, işlevsel, estetik ve ekonomik projelerinizin hazırlanması, ruhsat süreciniz ve iskan sürecinizde yanınızdayız.

Riskli Yapı Tespit İşlemleri

Pelen Mühendislik ailesi olarak, şirketimiz Türkiye’nin tüm il, ilçe ve köylerinde Riskli Yapı Tespiti yapabilmektedir. Bu kapsamda T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından lisanslandırılmıştır. 

Sizde binanızın Statik açıdan Deprem Risk durumunu öğrenmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçip randevu alabilirsiniz.

Deprem Analizleri ve Güçlendirme Projeleri

Her türlü yapılarınızın güncel Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (2018)’e göre Deprem Performans Analizlerini ve Riskli çıkması durumunda güçlendirme öneri projeleri ve detaylı güçlendirme uygulama projelerini titizlikle hazırlıyor, idari onay işlemlerinizi takip edip kısa sürede sonuçlandırıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı vb. kurum kuruluşlara kendi formatında uygun raporlamalar yapmaktayız.

Kamu ve Özel Sektör Anahtar Teslim Proje Hizmetleri

Kamu ve Özel Sektör için her türlü yapınızın (villa, konut, ticari) imar durumundan itibaren ruhsat alana kadar bütün uygulama projelerini (mimari, statik, zemin etüdü, geoteknik raporlar ve projeler, mekanik ve elektrik tesisat projeleri, peyzaj projesi, akustik raporlar ve projeler, aspest raporu ve yıkım projeleri) eksiksiz ve detaylı olarak hazırlıyor, isterseniz uygulama çözümleri ile de yanınızda oluyoruz. İlgili belediye yada özel idarelerden ruhsat ve iskan takiplerinizi yapıyoruz.

Randevu almanız ve gerekli vekâletleri vermeniz yeterlidir.

Keşif Metraj ve Teknik Şartnamelerin Hazırlanması

Projenizin yatırım maliyetini öğrenmeniz için detaylı metraj ve keşiflerinizi güncel pozlara göre hazırlıyor, özel pozlarınızı gerçekçi piyasa araştırması ve proforma faturalar ile çalışıyoruz.

Tüm mühendislik disiplinlerini içeren genel ve özel teknik şartnameleriniz ve sözleşme tasarılarınızı düzenliyor, size sadece yatırım iş birliğiniz için karar vermeyi bırakıyoruz.

Arsa – Müteahhit Sözleşmeleri Teknik Destekleri ve Yatırım Müşavirliği

Arsanızı ya da eski yapınızı kat karşılığı, arsa payı karşılığı ya da ücret karşılığı yeniden yaptırmak istediğinizde, sizin için alternatif projeler geliştirerek, yüklenici ve arsa sahiplerinin her iki taraf içinde kazançlı ve uygun bir sözleşmede anlaşması hususunda sözleşme tasarıları ve eklerini sizin için hazırlıyoruz.

Hangi Konularda Hizmet Veriyoruz?

Mimarlık

Mimarlık alanına giren konularda projeler ve danışmanlık hizmetleri...

İç Tasarım

İşlevsel, kullanışlı, estetik, yapısal iç tasarım konusunda uzman ekibimizle hizmet sunuyoruz...

Saha Planlama

Planlanan yapıların çevresel ve ekonomik şartlar doğrultusunda en iyi şekilde konumlandırılması...

Riskli Yapı Tespiti

Bölgesel kriterler doğrultusundayapıların risklerinin tespiti ve raporlanması...

Doğal Afet Analizleri

Deprem, sel gibi doğal afetlerin yaratacağı olası etkiler doğrultusunda analiz, projelendirme ve uyuglama çalışmaları...

Mühendislik

İnşaat, mekanik, elektronik konularında mühendislik hizmetleri...

Peyzaj Tasarımı

Her türlü yapıların çevreleri; ağaçlar, çimler ve diğer bitki örtüsü gibi botanik unsurlarla donatılır...

Dış Tasarım

3d dış cephe tasarımı, görselleştirme, teklif dosyası hazırlama, 3d vaziyet planı, 3D render...

Kentsel Dönüşüm

Eski, güvensiz, riskli binaların yönetmeliklere, standartlara uygun şekilde yeniden inşa edilmesi...

Keşif & Metraj

İhtiyaç duyulan sistemlerin malzemelerini taleplere göre yurt içi ve yurt dışından tedarik edilmesi, uygulanması...

Çağdaş Teknolojileri Kullanarak Yeni Nesil Yaşanabilir Sürdürülebilir Yapılar İnşa Ediyoruz.

PELEN MÜHENDİSLİK